- Depilacja
- Zamykanie naczynek
- Fotoodmładzanie
- Wygładzanie zmarszczek
- Poprawa napięcia i kolorytu skóry
- Leczenie trądziku różowatego
- Likwidacja zmian pigmentacyjnych i skórnych plam posłonecznych
To najszybsza i najskuteczniejsza metoda, polegająca na wykonaniu cyklu zabiegów (3-6) w odstępach 4-6 tygodniowych. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie wypadają. Po każdym zabiegu odrasta coraz mniej nowych włosów, są one coraz słabsze i bielsze.
Skuteczność zabiegów depilacji ocenia się na około 80-90%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie. Skuteczność zabiegu jest zależna od grubości włosa i jego koloru. Laserowa depilacja jest całkowicie bezpieczna. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w przeciągu od kilku godzin do kilku dni. Zabieg ten może być wykonany niemal u każdego i nie ma tu szczególnych przeciwwskazań co do wieku, płci czy stanu zdrowia.
Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać. Aby wiązka lasera mogła być pochłonięta przez cebulkę włosa, która następnie ulega zniszczeniu, musi posiadać barwnik zwany melaniną. Brak tego barwnika we włosach siwych, blond i rudych uniemożliwia ich usunięcie.
Bardzo istotną sprawą jest unikanie opalania przed i po zabiegu (3-4 tyg.), dlatego depilację laserową warto zaplanować na okres, kiedy skóra jest całkowicie blada. Daje to gwarancję skuteczności zabiegu i pozwala na uniknięcie powikłań (np. przebarwienia skóry).
Depilację laserową wykorzystuje się najczęściej do eliminacji niepotrzebnego owłosienia z takich okolic jak: podudzia, uda, okolice pachwin (linia bikini), górna warga, plecy, klatka piersiowa, brzuch ramiona, przedramiona. Sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają być usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin.
Depilacja laserowa jest różnie odczuwana przez różnych pacjentów – najczęściej towarzyszy jej uczucie szczypania i kłucia w miejscu naświetlania. Okolice szczególnie wrażliwe, takie jak bikini, pachy, można posmarować kremem znieczulającym bezpośrednio przed zabiegiem.
Zalecenia: włosy przed zabiegiem powinny mieć długość ok. 0,5 mm (ogolone dzień wcześniej), między zabiegami nie należy wyrywać włosów, przez 24 godz. po zabiegu nie wolno używać perfumowanych kremów, samoopalaczy, dezodorantów i makijażu.
Przeciwwskazania do zabiegu: choroby skóry (stany zapalne, opryszczka, alergie, łuszczyca etc.), ciąża, liczne znamiona barwnikowe, zaburzenia krzepliwości, cukrzyca, bliznowce.
Wiele kobiet i mężczyzn na całym świece cierpi z powodu zaburzeń funkcjonowania naczyń krwionośnych (zmian naczyniowych). Dolegliwości mogą być bardzo różnorodne: od małych teleangiektazji (zwanych także pajączkami), aż do dużych naczyniaków.
Niektóre zmiany naczyniowe są widoczne od urodzenia, podczas gdy inne pojawiają się wraz z upływem lat jako efekt uszkodzeń środowiskowych (na przykład ekspozycja na działanie promieni słonecznych). Zmiany naczyniopochodne, zarówno te wrodzone jak i nabyte, poddaje się z dobrym skutkiem kuracji laserem.
- Wiązka 532 nm znajduje zastosowanie w leczeniu naczynek głównie o mniejszej średnicy oraz położonych bardziej powierzchownie.
- Wiązka 940 nm. znajduje zastosowanie przy leczeniu naczyń głębiej położonych oraz o większej średnicy.